Wydawnictwo
REHMED
31-871 Kraków
os. Dywizjonu 303 5/161
NIP 675-11-86-304
Tel. kom. 605-821-830, 605-821-835
e-mail: magieraleszek@gmail.com
Książka REHMED

MASAŻ Z ELEMENTAMI REHABILITACJI
pod redakcją: Roberta Walaszka

Opracowanie to stanowi najszersze z dotąd spotykanych w Polsce ujęć problematyki związanej z masażem. Różne rodzaje masażu, a w szczególności akupresura należą do form szczególnie cennych w promocji zdrowia. Autorami książki są: Tadeusz Kasperczyk, Leszek Magiera, Dariusz Mucha, Robert Walaszek - specjaliści z zakresu odnowy biologicznej, rehabilitacji, rekreacji i masażu leczniczego. Książka przeznaczona jest dla fizjoterapeutów, masażystów, nauczycieli WF i lekarzy.

Wydawnictwo
BIOSPORT
31-207 Kraków
ul. Siemaszki 41
NIP 945-19-67-737
Tel. kom. 605-821-830, 605-821-835
e-mail: magieraleszek@gmail.com
Książka BIOSPORT

DIAGNOSTYKA W KINEZYTERAPII I MASAŻU
Robert Walaszek, Tadeusz Kaspereczyk, Leszek Magiera

Opracowanie to stanowi pierwszą w polskiej literaturze fachowej próbę ujęcia problematyki diagnostyki w kinezyterapii i masażu. Książka zawiera ogólną ocenę fizjoterapeutyczną pacjenta, zapis pomiarów kątowych zakresów ruchów w stawach, kartę badania, badanie kręgosłupa, klatki piersiowej i brzucha, kończy górnych i dolnych, ortopedyczne dzieci, neurologiczne, przed masażem leczniczym oraz badania dodatkowe. Książka adresowana jest do studentów wydziałów fizjoterapii, fizjoterapeutów i masażystów.

Książka BIOSPORT

MASAŻ SPORTOWY Z ELEMENTAMI ODNOWY BIOLOGICZNEJ
Leszek Magiera, Robert Walaszek

Opracowanie to stanowi najszersze z dotąd spotykanych w Polsce ujęć problematyki związanej z masażem sportowym. Książka zawiera metodykę masażu sportowego, masaż sportowy w wybranych dyscyplinach sportowych, masaż profilaktyczno - leczniczy i zabiegi fizykalne stosowane w odnowie biologicznej i fizjoterapii po urazach sportowych, fizjologiczne podstawy wysiłku, odnowę biologiczną w sporcie, stretching - środek profilaktyki urazowej oraz dietę w sporcie i odnowie biologicznej. Książka skierowana jest do masażystów, instruktorów odnowy biologicznej, trenerów i lekarzy sportowych, nauczycieli WF oraz fizjoterapeutów.

Wydawnictwo
BIO-STYL
30-003 Kraków
ul. Śląska 9
NIP 677-100-11-01
Tel. kom. 605-821-835
e-mail: magieraleszek@gmail.com
Książka Bio-styl

AUTOMASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Książka zawiera metodykę automasażu klasycznego, punktowego chińskiego, refleksoterapię stopy, ręki i ucha oraz metodykę automasażu leczniczego w ponad 30 jednostkach chorobowych. Oprócz masażu stosowanego w celach terapeutycznych, znajdziemy też przykłady masażu profilaktycznego zdrowotnego i kosmetycznego. Napisana językiem komunikatywnym, adresowana do szerokiego grona uczniów, studentów i czytelników.

HISTORIA MASAŻU W ZARYSIE
Leszek Magiera

Praca stanowi pierwszą w polskiej literaturze fachowej próbę całościowego ujęcia problematyki historii masażu od czasów wspólnoty pierwotnej do XXI wieku. Książka zawiera dużo informacji o masowaniu w starożytności i o orędownikach masażu w tamtych czasach, takich jak Hipokrates, Galen, Celsus, jak również w okresie średniowiecza i późniejszych. W opracowaniu zebrana jest historia masaży: szwedzkiego klasycznego, kosmetycznego, limfatycznego, polinezyjskiego i refleksoterapii szeroko pojętej. Książka skierowana jest do masażystów różnej specjalności, chcących poznać korzenie swojej profesji oraz szerokiego grona studentów i czytelników.

Książka Bio-styl

KLASYCZNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Praca zawiera teorię i praktykę masażu klasycznego oraz metodykę w ponad 30 zespołach chorobowych, nie tylko narządu ruchu. Oprócz masażu stosowanego w celach terapeutycznych, znajdujemy też przykłady masażu kosmetycznego, odnowy biologicznej i automasażu. Książka skierowana jest zarówno do fizjoterapeutów, masażystów, nauczycieli WF, lekarzy oraz szerokiego grona czytelników

Książka Bio-styl

LEKSYKON MASAŻU I TERMINÓW KOMPLEMENTARNYCH
Leszek Magiera

Praca stanowi pierwszą w polskiej literaturze fachowej próbę całościowego ujęcia problematyki masażu leczniczego, uznawanego przez medycynę akademicką, jak również stanowiącego główną składową medycyny alternatywnej. Autor, doświadczony masażysta kliniczny i dydaktyk zamieścił w Leksykonie ponad 2500 haseł, szczegółowo opisał następujące rodzaje masażu: aromaterapeutyczny, automasaż klasyczny, chiński punktowy, drenaż limfatyczny dziecka, wg Shantala, japoński Shiatsu, klasyczny, kosmetyczny, łącznotkankowy, okostnowy, segmentarny, sportowy, tybetański energetyczny, które proponuje zastować w ponad 100 przypadkach chorobowych za pomocą ponad 120 chwytów i technik.

MASAŻ ORIENTALNY
Leszek Magiera

Książka poświęcona jest najstarszym formom masaży dalekiego Wschodu, które w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością w Polsce w ośrodkach SPA i gabinetach masażu. Opracowanie zawiera metodykę masaży: chińskiego TUI NA, hawajskiego Lomi Lomi, japońskiego Shiatsu i tybetańskiego energetycznego.

Książka skierowana jest dla masażystów, chcących poznać masaże orientalne, aby pracować w ekskluzywnych gabinetach w kraju i zagranicą.

Książka Bio-styl

MASAŻ W KOSMETYCE I ODNOWIE BIOLOGICZNEJ
Leszek Magiera

Opracowanie to stanowi najszersze z dotąd spotykanych w Polsce ujęć problematyki związanej z masażem kosmetycznym całego ciała, jak również masaży stosowanych w ośrodkach SPA i ekskluzywnych gabinetach masażu. Książka zawiera metodykę siedmiu sposobów masowania kosmetycznego twarzy, masażu limfatycznego, masażu gorącymi kamieniami, masażu synchronicznego na cztery ręce, masaży orientalnych. Opisane są również masaże przyrządowe, w środowisku wodnym i inne, które najczęściej stosuje się w odnowie biologicznej.

Książka przeznaczona jest dla kosmetyczek, zajmujących się również masowaniem, masażystów pracujących w ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej.

Książka Bio-styl

RELAKSACYJNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera

Książka zawiera cztery rodzaje masażu relaksacyjnego, które aktualnie w kraju i za granicą są najczęściej stosowane. Należą do nich masaże: aromaterapeutyczny, energetyzujący, rytmiczny i synchroniczny. Jasny i zrozumiały opis technik potwierdzony 340 zdjęciami pozwala na szybkie przyswojenie zaprezentowanych masaży. Książka skierowana jest do masażystów, fizjoterapeutów oraz szerokiego grona czytelników.

Książka Bio-styl

SEGMENTARNY MASAŻ LECZNICZY
Leszek Magiera, Tadeusz Kasperczyk

Książka poświęcona jest najtrudniejszej formie masażu leczniczego, jakim jest masaż segmentarny. Wymaga od czytelnika głębokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Książkę zamyka rozdział, w którym przedstawiono terapię segmentarną w wybranych jednostkach chorobowych. Będzie więc niezwykle przydatna masażystom i wszystkim terapeutom.

Wydawnictwo
Kasper
Książka Kasper

MASAŻ PUNKTOWY I INNE METODY REFLEKSOTERAPII
Tadeusz Kasperczyk, Stanisław Kmak

Książka jest poświęcona najpopularniejszej we współczesnej medycynie naturalnej formie profilaktycznego i terapeutycznego oddziaływania na organizm człowieka, czyli akupresurze według systemu chińskiego (masaż punktowy). Opracowanie zawiera podstawy filozofii medycyny chińskiej, topografię meridianów, podstawy diagnostyki, recepty punktowe oraz inne metody refleksoterapii, jak: akupunkturę, przyżegnanie, elektro -, lasero -, magneto -, i sonopunkturę.